Klasztor Po Lin założony w 1906 r. jest jednym z najważniejszych ośrodków buddyjskich w Hongkongu, będących celem pielgrzymek wielu buddystów z całego świata. Mimo masy turystów odwiedzających Wielkiego Buddę znajdującego się na terenie klasztoru,  zachował on swój pierwotny i duchowy charakter. Do dziś na terenie niedostępnym dla turystów aktywnie działają i praktykują mnisi.

Klasztor oprócz turystów przyciąga również całe rzesze wiernych, którzy przyjeżdżają na wyspę pomodlić się i złożyć dary Buddzie. W powietrzu unoszą się białe obłoki dymu wydobywające się z mosiężnych naczyń i ogromnej ilości kadzideł, które z wielkim namaszczeniem palą przybywający do klasztoru pielgrzymi. Wszędzie czuć atmosferę świętości i ogromnego skupienia.

Świątynie klasztoru zachwycają bogactwem buddyjskiej sztuki hipnotyzując soczystymi kolorami, misternymi zdobieniami i bijącym po oczach złotem. Wszechobecne  ziejące ogniem smoki, niesamowite płaskorzeźby, posągi bóstw i wykute w kamieniu sceny z życia Buddy robią ogromne wrażenie.

Wracając z klasztoru spotkaliśmy spacerujące po klasztornym dziedzińcu dzikie krowy 🙂 Były one  bardzo przyjacielsko nastawione i chętnie pozowały turystom do zdjęć będąc równie wielką atrakcją jak Wielki Budda Tian Tan 😉